1.
Cambridge Journals Online

Cambridge Journals Online
[Kampüs İçi Erişim] ... [Kampüs Dışı Erişim]

Bilim, teknoloji, tıp, sosyal ve beşeri bilimler alanlarında Cambridge University Press tarafından yayınlanan 423’den fazla tam metin yayın içeren online dergi koleksiyonudur.

2021 yılına özel olarak, Cambridge University Press yayınevi ve üyesi olduğumuz ANKOS Konsorsiyumu arasında özel bir işbirliği geliştirilmiştir. Konsorsiyum kapsamında Hybrid ve Gold Open Access dergilerde, üye olan kurumların yazarlarından makale işlem ücreti alınmayacaktır. Yayımlanacak makale sayısında herhangi bir sınırlama olmayacaktır.
Detaylı bilgi için: https://www.cambridge.org/core/services/open-access-policies/read-and-publish-agreements/oa-agreement-ankos
Yazarlar için ANKOS Webinarı: https://www.youtube.com/watch?v=-EPnBGMqII4

Erişim Türü: Yıllık Üyelik (YETKİM ile erişilebilir)
Lisans Türü: Oku ve Yayımla


2.
Oxford Journals Online

Oxford Journals Online
[Kampüs İçi Erişim] ... [Kampüs Dışı Erişim]

Veritabanı; beşeri bilimler, sosyal bilimler, hukuk, fen bilimleri ve tıp alanında yüksek etki faktörüne sahip dergilerden oluşmaktadır. İlgili dergilerin 1996 yılına kadar ki içeriğine tam metin erişim sağlanmaktadır.

Oku ve Yayımla (Read and Publish) modeli için konsorsiyum anlaşması sağlanmıştır. Anlaşma, 2023 dergi koleksiyonunda yer alan hibrit dergileri kapsamaktadır ve katılan kurumlara bağlı sorumlu yazarlar (corresponding author), “research article, review article, brief report, case report” yayın türlerinde APC ödemeden sınırsız açık erişim yayın yapabilirler.


Erişim Türü: Yıllık Üyelik
Lisans Türü: Oku ve Yayımla


3.
Wiley Online Library

Wiley Online Library
[Kampüs İçi Erişim] ... [Kampüs Dışı Erişim]

Veritabanı; hayat, sağlık, uygulamalı bilimler, sosyal bilimler ve beşeri bilimleri kapsayan çok disiplinli çevrimiçi kaynaklardan oluşmaktadır. 1500'den fazla dergi ile 6 milyonun üzerinde makaleye, 20.000'in üzerinde çevrimiçi kitaba, yüzlerce referans çalışmasına, laboratuvar protokolüne ve veritabanlarına sorunsuz bütünleşik erişim sunar.

Açık Erişim (AE) Anlaşması kapsamında, üye kurumlar Wiley yayınevinin yaklaşık 1367 e-dergisine erişim sağlamaya devam edecektir. Bununla birlikte, üye kurumların yazarlarının, Web of Science (WOS)’da yer alan, Q1 ve Q2 Grubu Wiley Hibrit ve Wiley Gold dergilerinde (Hindawi hariç) “Research Article”, “Review Article”, “Data Article” ve “Rapid Publicaition” türündeki yayınları AE desteği kapsamında olacaktır. EKUAL üyesi kurum araştırmacılarınca, kapsam içindeki Wiley dergilerine gönderilmiş ve kabul edilmiş yayınları, yazarın istemesi halinde, Makale İşlem Ücreti (APC) ödenmeden, “Açık Erişim”li yayımlanması mümkün olacaktır. Söz konusu anlaşma kapsamında "yıllık AE makale yayımlama kotası" bulunmaktadır. Yıllık AE makale yayımlama kotasının bitmesi durumunda, ilgili yayının yazarı makalesini AE olarak yayımlatmak isterse, APC ücretini kendisinin ya da fon sağlayıcı kurumunun ödemesi gerekmektedir.

Detay bilgi için: TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL Veritabanları

Erişim Türü: EKUAL (YETKİM ile erişilebilir)
Lisans Türü: Oku ve Yayımla
Çalışma Saatleri (Akademik Dönem)
Dudullu ve Çengelköy Yerleşkesi Kütüphaneleri, hafta içi 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
-Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Doğuş Üniversitesi Akademik Arşiv Sistemi

Doğuş Üniversitesi Akademik Arşiv Sistemi

İletişim Bilgileri
Doğuş Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi
Dudullu OSB Mah. Nato Yolu Cad. 265/1
34775 Ümraniye, İstanbul / TÜRKİYE
Telefon: 444 79 97 - e-posta: kutuphane@dogus.edu.tr