Diğer kütüphanelerden de ödünç yayın alabilir miyim?
Diğer üniversite kütüphanelerinden getirtilmesini istediğiniz kitaplar (basılı) için "Kütüphane Hesabı" aracılığıyla oturum açtıktan sonra "KAO İstek" formunu doldurunuz. İstekleriniz Kütüphanelerarası İşbirliği koşulları çerçevesinde temin edilecektir. Bu hizmet sadece akademisyenlere verilmektedir.

Kütüphanede bulamadığım süreli yayınlardaki makalelere ve tezlere ulaşabilir miyim?
Makale isteklerinin karşılanması ULAKBİM Belge Sağlama Sistemi (UBSS) hizmeti çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. UBSS uzaktan belge sağlamak isteyen kullanıcılara yöneliktir. Kullanıcıların UBSS üzerinden yaptığı belge istekleri yurt içi ve yurt dışı kaynaklardan sağlanarak, kullanıcıların adreslerine tercihe göre kargo ya da posta ile ulaştırılmaktadır. UBSS sistemi ile belge isteği yapacak kullanıcıların, öncelikle ULAKBİM sistemi üzerinde bir kullanıcı hesabı açmaları gerekmektedir. Kullanıcılar, sistemdeki "üyelik hesabı" ile ULAKBİM'in konu / atıf tarama hizmetlerinden de yararlanabilmektedir.

Üniversite Kütüphanelerinin ILL İstekleri
   
Başvuru Türleri Sadece KİTS üzerinden yapılan başvurular kabul edilecektir.
Ödünç Verilmeyenler Genel koleksiyon dışında kalan yayınlar ödünç verilmez.
Materyal Sayısı ve Gün 5 adet yayın 30 gün süre ile ödünç verilir.
Süre Uzatma Üzerinde ayırtma isteği olmayan yayınlar için 1 kez uzatma işlemi yapılabilir.
Ayırtma Ödünç alınmış bir kaynak için ayırtma yapılabilir. İstekte bulunan kütüphaneye yayının iade edildiğine dair e-posta gönderilir. Kütüphane KİTS üzerinden isteğini bildirmeli ve ayırtılan kitapla ilgili kütüphanemiz bilgilendirilmelidir.
Gecikme İstekte bulunan kütüphaneye ait gecikmiş yayın(lar) varsa yeni istekler beklemeye alınır.
Geri Çağırma Gerekli görüldüğü hallerde iade tarihi beklenmeden yayın geri çağrılabilir. Çağrıyı takip eden 72 saat içinde yayınlar iade edilmelidir.
Kayıp ve Hasar Yayının kaybı ya da zarar görmesi durumunda istekte bulunan kütüphane sorumludur. İlgili durumun çözüme kavuşturulmasında kütüphanemizin ödünç verme kuralları geçerlidir.
Kargo Ücretleri Paketler kargo ile ödemeli olarak gönderilir. Dönüş ücreti de, istekte bulunan kütüphane tarafından karşılanır.
Makaleler / Kitap Bölümleri Kütüphanemiz bünyesinde basılı kaynaklara yönelik fotokopi hizmeti bulunmadığından sadece elektronik süreli yayınlara yönelik istekler karşılanmaktadır. Bu doğrultuda veritabanı sağlayıcılarının kuralları geçerlidir.


Çalışma Saatleri
Merkez Kütüphane (Dudullu Yerleşkesi)*
-Hafta içi: 08.30-17.30

Çengelköy Yerleşkesi Kütüphanesi*
-Hafta içi: 08.30-21.30
*Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Doğuş Üniversitesi Akademik Arşiv Sistemi

Doğuş Üniversitesi Akademik Arşiv Sistemi

Doğuş Üniversitesi Kütüphanesi Makale Veritabanı

Doğuş Üniversitesi Kütüphanesi Makale Veritabanı

İletişim Bilgileri
Doğuş Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi
Dudullu OSB Mah. Nato Yolu Cad. 265/1 34775 Ümraniye, İstanbul
Telefon: 444 79 97 - e-posta: duskutuphane@dogus.edu.tr